Kupujete slnečné okuliare? Vieme na čo sa zamerať.

.

Čas oddychu, relaxu a sladkého ničnerobenia sa nezaobíde bez slnečných okuliarov a nie hocijakých. Kvalitné slnečné okuliare sa vám na dovolenke isto zídu. Podľa čoho vyberať, na čo sa zamerať a na čo si pri ich kúpe dať pozor vám prezradíme teraz.

brýle

Tvar.

Najlepšie urobíte ak si tvar okuliarov zvolíte podľa typu tváre. V závislosti od jej obrysov si vyberte typ rámov.

Hranatá tvár – zvoľte si okrúhle rámy

Okrúhla tvár – hodí sa vám oválny, ale aj hranatý tvar

Srdcová tvár – vyberte si z okrúhlych, alebo oválnych okuliarových rámov

Oválna tvár – hodia sa vám akékoľvek rámy, v každých budete vyzerať skvelo.

pláž

Veľkosť sklíčok.

Každý rok sú v móde iné typy slnečných okuliarov. Neorientujte sa len na módne hity. Váš zrak malé sklíčka neochránia. Zamerajte sa na väčšie sklá, ktoré vám zaistia aj ochranu pred lúčmi dopadajúcimi z rôznych uhlov (z boku, zhora, odraz lúčov od vodnej hladiny).

UV ochrana.

Slnečné okuliare kupujte v obchodoch, nie na tržnici a rôznych stánkoch. Údaj 100%UV môže byť len reklamným ťahom. Svoju pozornosť zamerajte na nanometre. 400 nanometrov je údaj, ktorý vám zaručí ochranu očí pred UV žiarením. Ide o údaj vlnovej dĺžky UV filtra. Ak už okuliare vlastníte a tento údaj na nich nie je vezmite ich do optiky. Tam vám ich môžu zmerať.

.

Farba skiel.

Logika hovorí, že čím tmavšie tým lepšie. Na farbe ale až tak nezáleží. Aj úplne číre sklá vás môžu ochrániť pred UV žiarením. Dôraz klaďte len a len na UV filter. Farebné sklá ale majú svoj význam. Môžu vám pomôcť pri šoférovaní, alebo športe.
Modrá  – táto farba sklíčok nie je vhodná pre krátkozrakých ľudí. Tiež sa jej vyhnite ak šoférujete. Modrá znižuje intenzitu zelenej a červenej čo by mohlo vodičom narobiť problémy.

sluneční brýle

Hnedá, sivá– ak hľadáte slnečné okuliare pre šoférov vyberte si z týchto farieb. Neskresľujú farby a výborne sa s nimi šoféruje aj počas jasných slnkom prežiarených dní.
Žltá – je to výborná farba na okuliare ak športujete. Slnko, hmla, dážď – nič z toho vám nebude s okuliarmi v tejto farbe prekážať. Ostrosť vášho videnia bude stále výborná.
Zelená– ideálne sklíčka, ktoré sa hodia do akéhokoľvek počasia – či už je jasný slnečný deň, alebo zamračené.

Kupujete slnečné okuliare? Vieme na čo sa zamerať.
3.9 (77.33%)15
.