Význam ketodiéty

Keto diéta je overený spôsob chudnutia. Takmer každý z nás sa zrejme vo svojom živote už stretol s nejakou diétou. Typy stravovania jednotlivých ľudí sa výrazne líšia najmä podľa osobných preferencií, typu postavy, naučeným stravovacím návykom ale aj povedomia a vzdelania v oblasti zdravej stravy a výživy. Práve preto niektorí ľudia preferujú zdravú stravu a obmedzujú sa len na bio potraviny a super potraviny. Iní ľudia zas jedia všetko bez ohľadu na zloženie produktov a ich vplyv na organizmus.
Stravovanie je veľmi individuálnou záležitosťou a najlepšie je zvoliť si prístup, ktorý najviac vyhovuje vám a vášmu telu. Avšak nie každý z nás má ideálne postavové predispozície. Práve to nás často láka k tomu vyskúšať rôzne striktné diéty a skúsiť schudnúť. Medzi momentálne najúčinnejšie diéty patrí jednoznačne keto diéta, ktorá sa ďalej rozdeľuje na viacero typov aby bola prispôsobená širokej verejnosti.
Diéty sú pre redukciu hmotnosti často najúčinnejšiou a najmä najrýchlejšiou formou, no nie vždy bývajú trvalé. Práve preto je dobré zvoliť prístup, ktorý je pre vaše stravovanie udržateľný. Keto diéta poskytuje možnosti stravovania, pri ktorom netrpíte neustále hladom, ale doprajete si kvalitné a najmä výživovo hodnotné potraviny pre váš organizmus. Vďaka tomu sa vy aj vaše telo cítite dobre vo svojom tele.
Čo je to keto diéta?
Ketodiéta alebo inak povedané ketónová diéta sa zameriava predovšetkým na znížený obsah sacharidov. To je aj základnou teóriou úbytku hmotnosti pri tomto druhu diéty. Aj keď prvé dni bez cukrov sa môžu zdať ťažké a budete sa cítiť bez energie, vaše telo si dokáže veľmi rýchlo zvyknúť a prispôsobiť sa tejto forme stravovania.

keto-FTR

Síce vaše telo prijíma menej sacharidov, ale dodávate mu dostatok tukov. Avšak pozor, je dôležité v potrave prijímať najmä zdravé tuky, ktoré majú pre váš organizmus veľa pozitívnych účinkov. Ketónová diéta je na rozdiel od iných diét známa aj množstvom pozitívnych účinkov na organizmus a jeho zdravie a vitalitu. Okrem rýchleho a efektívneho chudnutia teda môže mať nízkosacharidová diéta veľmi pozitívny vplyv aj na ostatné aspekty fungovania vášho organizmu.

weight-loss-simple-keto-diet-plan-1223559

Samotná podstata tejto diéty spočíva, ako sme už spomenuli, vo výraznom obmedzení príjmu sacharidov. Takýmto trvalým obmedzením sacharidov sa telo dostáva do stavu takzvanej ketózy. Ketóza je prirodzený stav metabolizmu, pri ktorom organizmus začne efektívne spaľovať tuky a premieňať ich na energiu.
Ďalším dôležitým benefitom je, že pri stave ketózy sa tuk mení v pečeni na ketóny. Tie sa zároveň pre organizmus stávajú primárnym zdrojom energie. Veľký význam majú ketóny aj pre správne fungovanie a činnosť mozgu. Ďalšími zdravotnými benefitmi keto diéty je aj úbytok inzulínu a cukru v krvi. To spolu s nárastom ketónov množstvo benefitov na ľudské zdravie.